Proč u nás? Protože máme Poštu zdarma!

Co je pracovní obuv?

PRACOVNÍ OBUV

Pracovní obuv nebo pracovní boty (také známé jako bezpečnostní obuv nebo bezpečnostní boty) jsou odolné boty nebo obuv, která má ochranné vyztužení v patě, které chrání nohu před padajícími předměty, obvykle v kombinaci na ochranu proti proražení zespodu.

Tradičně vyrobená pracovní obuv z ocelovou výztuží, ale může být vyrobena i z kompozitního materiálu, z umělé hmoty, jako je termoplastický polyuretan (TPU) nebo i hliník. Ocelové špičky bot jsou důležité při stavebním průmyslu a v mnoha průmyslových zařízení. Bezpečnost a ochrana zdraví jsou nejdůležitější při prevenci před pracovním úrazům a legislativa může vyžadovat použití takových bot v některých zařízeních, a může nařídit certifikaci těchto bot a zobrazení tohoto osvědčení přímo na boty. Značení na pracovní obuvi musí být jednoznačné a viditelně podle národních nebo mezinárodních norem, že bota byla určena na přesně specifikované prostředí, určit úroveň ochrany nabízené k nárazu, penetrace, úrazu elektrickým proudem a chemické nebezpečí. Obuv pro použití v chemickém zpracování a výrobě polovodičů mohou rozptylovat statickou elektřinu a zároveň chrání nositele před úrazem elektrickým proudem.

Bezpečnostní obuv nyní přichází v mnoha stylech, včetně tenisek a dřevák. Některá pracovní obuv z nich je spíše formální.
Některé značky pracovní obuvi z ocelovou špicí se staly módou v subkultur, jako skinhead, punku a Rivethead.
Zatímco značky, které byly dříve proslulé v rámci módního průmyslu. Diverzifikovaly na trh bezpečnostní obuv, průmyslové značky jako Caterpillar, Rock Fall a JCB a další také vydány licence na výrobu bezpečnostní obuvi.