Proč u nás? Protože máme Poštu zdarma!

Novinky

Pracovní a bezpečnostní obuv UVEX

Pracovní obuv nebo pracovní boty (také známé jako bezpečnostní obuv nebo bezpečnostní boty) jsou odolné boty nebo obuv, která má ochranné vyztužení v patě, které chrání nohu před padajícími předměty, obvykle v kombinaci na ochranu proti proražení zespodu.

Bezpečnostní obuv UVEX přehled piktogramů

 • Riadenie klímy chodidla uvex climazone

Technologie uvex climazone je inovativní řízení klimatu od hlavy k patě. Kombinace odborných znalostí společnosti uvex v oblasti výzkumu, vývoje výrobků a použití inteligentních materiálů a technologií zpracování vedla k vytvoření jedinečného produktového systému s optimalizací klimatu, například ochranné obuvi s optimalizovanou klimatem.

Příklad: Během intenzivní fyzické činnosti mohou chodidla vyprodukovat za den množství potu odpovídající poháru vody. Technologie uvex climazone tuto vlhkost odvádí pryč. Výsledkem jsou suché chodidla a příjemné klima zajišťující pohodlí.

CLIMAZONE

Ochrana elektronických zařízení před elektrostatickými jevy. Oblast ESD definovaná v této normě představuje vymezení antistatického rozsahu uvedeného v normě bezpečnostní obuvi EN ISO 20345. V důsledku toho má bezpečnostní obuv, která je v souladu s normou, další žlutý symbol ESD. Pokud boty neobsahují speciální symbol ESD, ale jsou označeny štítkem S1, jsou obecně antistatické.

ESD-logo

 • Systém uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

 Systém se skládá ze tří hlavních součástí:

 • Ochranné špičky uvex xenova® duo: Ochranná špička sedí perfektně a bez otlaků – díky duo component technology. Měkké komfortní polstrování vyplňuje prostor pod celou špičku a je neoddělitelně spojeno s tělesem špičky. To zaručuje výjimečné pohodlí při nošení při pracích na kolenou a při nárazu.
 •  Mezipodešev uvex xenova® odolná proti proříznutí: Pružná mezipodešev xenova® odolná proti proříznutí svou šířkou přesně odpovídá stélce. Nepůsobí přitom jako tepelný most a podporuje tak pohodlí při nošení.
 • Ochranné krytí paty uvex anti-twist: Stříkaný plastový zadní ochranný kryt významně zvyšuje stabilitu, a tím zlepšuje ochranu proti vyvrknutí kotníku.

XENOVA..

 •  Ortopedická úprava obuvi uvex medicare

Úpravy obuvi uvex medicare jsou certifikovány v kombinaci se širokou paletou ochranné obuvi uvex. Profesionálně a nenápadně zapracované, umožňují tak jednotný vzhled během provozu. Individuální, přizpůsobené, bezpečné

 • Zvýšení obuvi
  Zvýšení obuvi je potřeba k vyrovnání rozdílů v délce chodidla. Zvýšení obuvi by mělo činit maximálně tři centimetry.
 • Odvalovací podešev
  Odvalovací podešev odlehčuje nohu při chůzi. Efekt závisí na poloze odvíjecího vrcholu. Tím je ovlivnitelná délka mechanického kroku.
 • Motýlková kolébka
  Motýlková kolébka slouží svým vybráním k odlehčení citlivých konečků střední části chodidla tím, že podložka odpruží zemní tlak. Další efekt odvalování lze dosáhnout změnou vrcholového bodu odvalování (není možné u provedení S3).
 • Zvýšení vnitřního/vnějšího okraje podešve (supinace/pronace)
  Zvýšením okraje podešve se při stání změní úroveň nášlapu chodidla, resp. nohy a při chůzi směr odvíjení. 

MEDICARE

 

Rozdíl medzi pracovní a bezpečnostní obuví:

 Pracovní obuv: splňuje požadavky nadefinované normou

EN ISO 20347

 • Je označena písmenem O (OB, O1, O2, O3, O4, O5)
 • Není vybavena ochrannou špicí

 Bezpečnostní obuv: splňuje požadavky nadefinované normou

EN ISO 20345

 • Je označena písmenem S (SB, S1, S2, S3, S4, S5)
 • Je vybavena bezpečnostní špicí, která chrání nositel před nárazem (min 200J) a stisknutím (tlakem min 15 kN)

Rozdělení pracovní a bezpečnostní obuvi:

Pracovní obuv, která se označuje písmenem O se podle materiálu svršku rozděluje do dvou tříd:

Třída 1: pracovní obuv vyrobená z usně:
 Pracovní obuv s označením OB:
   - obuv musí splňovat základní a normou přesně definované požadavky týkající se: tvaru, svršku, podšívky, jazyka, podešve a celkového provedení
Pracovní obuv s označením O1:
   - jako OB uzavřená zadní část, antistatické vlastnosti, absorpce energie v patě

Pracovní obuv s označením O2:
   - jako O1 odolnost vůči průniku a absorpci vody
 Pracovní obuv s označením O3:
   - jako O2 odolnost proti propíchnutí, podešev s dezénem


Třída 2: celogumová / celoplastová pracovní obuv:
Pracovní obuv s označením O4
   - obuv musí splňovat základní požadavky jako OB a navíc musí mít: absorpci energie v patě, antistatické vlastnosti
Pracovní obuv s označením O5
   -jako O4 odolnost proti propíchnutí, podešev s dezénem

 

Bezpečnostní obuv, kterou označujeme písmenem S se podle materiálu svršku rozděluje do dvou tříd:

Třída 1: bezpečnostní obuv vyrobená z usně:
Bezpečnostní obuv s označením SB:
  -obuv musí splňovat základní a normou přesně definované požadavky týkající se: tvaru, svršku, podšívky, jazyka, podešve a celkového provedení
Bezpečnostní obuv s označením S1:
  - jako SB uzavřená zadní část, antistatické vlastnosti, absorpce energie v patě
Bezpečnostní obuv s označením S2:
  -jako S1 odolnost vůči průniku a absorpci vody
Bezpečnostní obuv s označením S3:
jako S2 odolnost proti propíchnutí, podešev s dezénem
 

 Třída 2: celogumová / celoplastová bezpečnostní obuv:
Bezpečnostní obuv s označením S4:
  -obuv musí splňovat základní požadavky jako SB a navíc musí mít: absorpci energie v patě, antistatické vlastnosti
Bezpečnostní obuv s označením S5:
  -jako S4 Odolnost proti propíchnutí, podešev s dezénem

Pracovní a bezpečnostní obuv UVEX

 

Tajemství vzniku pracovní a bezpečnostní obuvi

pracovní obuv

Raději vyměníme člověka na pracovišti, jak ho chránit!
Samotní obuví, nebo spíše co na nohy se zabývá lidstvo už minimálně 10.000 let. Samotní problematika bezpečnostní obuvi se začala rozebírat až od počátku 20. století. Dříve bylo mnohem levnější nahradit zraněného nebo mrtvého pracovníka, který přišel k úrazu na pracovišti, jak ho chránit opatřeními na ochranu zdraví. Jednoduše žádné nebyly! Mrtvý nebo zraněn se vymenil.To bylo základní a desek pravidlo!

pracovní obuv historie

Jaká byla první pracovní obuv a bezpečnostní obuv?
První ochranná obuv, byla dřevěná tvarovaná a vyhloubena z jednoho bloku dřeva z názvem "Sabot". Prvními výrobci, byly francouzský a bretonština rolníci, protože chůze po poli byla problematická a zraněná noha, nebo infekce z následkem smrti nebylo nic výjimečného. Dalším impulsem bylo množství zranění kdy na nohu stoupl kůň nebo kráva a docházelo ke zraněním a amputaci prstů na nohou.
V období časné průmyslové revoluce se tato dřevěná obuv využívala k hubení zařízení v továrnách, tím že se tam prostě hodily, tak aby zastavily výrobu. Z této činnosti pochází odvozené od názvu této obuvi "Sabot" slovo sabotáž.

pracovní obuv 1


Jak 2. světová válka pomohla vzniku bezpečnostní obuvi?
Bezpečnostní obuv s ocelovou špici, byla vynalezena na konci druhé světové války v Německu. Důvodem bylo množství zranění ve vojenských výrobách a také vojáci měli časté zranění nohou a tím se snižovala bojeschopnost armády. Německé pochodové boty, které používaly důstojníci, kteří nebyli pověřeni v druhé světové válce, byly také vyztužené kovovou špici.

vojenská bezpečnostní obuv


Co změnil kongres USA v roce 1970 přijetím zákona o ochraně a bezpečnosti zdraví při práci?
Byl to zákon o odškodnění při poranění pracovníka. Tímto zákonem začalo být výhodnější chránit zdraví zaměstnance, jak ho odškodňovat při vzniku úrazu! Cílem bylo zajistit, aby pracovníci působili v bezpečném prostředí. Po tomto se iv evropě začali přijímat také opatření na ochranu zdraví. Byly vytvořeny zákony na dodržování bezpečnostních norem na pracovišti. Tyto normy zahrnovaly ty, které vyžadovaly použití obuvi, která je chráněna v místech, kde hrozí zranění nohou.

kongres o bezpečností obuvi

Co mají společného skinheadi a bezpečnostní boty?
Bezpečnostní obuv byla i velmi nebezpečná na nohách skinheadů, kdy došlo k bojům kvůli jejich robustnosti a také díky ocelové špičce. Během šedesátých let bylo mezi skinheady populární několik pracovních bot a paleta obuvi z oceli.

bezpečnostní obuv s oceloví špicí

Současnost a budoucnost pracovní a bezpečnostní obuvi.
Bezpečnostní boty se nadále vyvíjejí, aby odrážely současné módní trendy, na rozdíl od mnoha jiných ochranných pomůcek. Očekávání zákazníků se neustále mění, takže výrobci jsou nuceni vyrábět v různých stylech. Přesto, že ocel je hlavním materiálem použitým na výrobu výztuže, pro tentýž účel lze použít jiné kompozitní materiály nebo dokonce plasty. Popularita bezpečnostních bot je vázána a pokračuje do budoucna kvůli důležitosti, kterou mají pro různá průmyslová odvětví.
Bezpečnostní obuv v těchto dnech přicházejí v různých stylech, jako jsou dřeváky a tenisky. Některé jsou určeny i na formální účely. Vzhledem k popularitě bezpečnostních bot, se některé značky, které vystupovaly hlavně v módním byznysu diverzifikovaly na cílový bezpečnostní obuvnický průmysl.

co je bezpečnostní obuv

Zdroje:
https://www.obuvdoroboty.sk/pracovna-obuv-poradna/tajomstvo-vzniku-pracovnej-a-bezpecnostnej-obuvi/

 

 

Co je pracovní obuv?

PRACOVNÍ OBUV

Pracovní obuv nebo pracovní boty (také známé jako bezpečnostní obuv nebo bezpečnostní boty) jsou odolné boty nebo obuv, která má ochranné vyztužení v patě, které chrání nohu před padajícími předměty, obvykle v kombinaci na ochranu proti proražení zespodu.

Tradičně vyrobená pracovní obuv z ocelovou výztuží, ale může být vyrobena i z kompozitního materiálu, z umělé hmoty, jako je termoplastický polyuretan (TPU) nebo i hliník. Ocelové špičky bot jsou důležité při stavebním průmyslu a v mnoha průmyslových zařízení. Bezpečnost a ochrana zdraví jsou nejdůležitější při prevenci před pracovním úrazům a legislativa může vyžadovat použití takových bot v některých zařízeních, a může nařídit certifikaci těchto bot a zobrazení tohoto osvědčení přímo na boty. Značení na pracovní obuvi musí být jednoznačné a viditelně podle národních nebo mezinárodních norem, že bota byla určena na přesně specifikované prostředí, určit úroveň ochrany nabízené k nárazu, penetrace, úrazu elektrickým proudem a chemické nebezpečí. Obuv pro použití v chemickém zpracování a výrobě polovodičů mohou rozptylovat statickou elektřinu a zároveň chrání nositele před úrazem elektrickým proudem.

Bezpečnostní obuv nyní přichází v mnoha stylech, včetně tenisek a dřevák. Některá pracovní obuv z nich je spíše formální.
Některé značky pracovní obuvi z ocelovou špicí se staly módou v subkultur, jako skinhead, punku a Rivethead.
Zatímco značky, které byly dříve proslulé v rámci módního průmyslu. Diverzifikovaly na trh bezpečnostní obuv, průmyslové značky jako Caterpillar, Rock Fall a JCB a další také vydány licence na výrobu bezpečnostní obuvi.

 

Používané kritéria pro hodnocení nejlepší pracovní a bezpečnostní obuvi

Pohodlí pracovní a bezpečnostní obuvi

Při stání nebo chůzi je důležité mít pohodlnou pracovní obuv. Lidé, kteří jsou nuceni v práci dlouho stát nebo jsou neustále v pohybu, rychle zjistí rozdíly mezi pohodlnou obuví a nepohodlnou pracovní obuví. Pokud jde o pracovní obuv, pohodlí znamená mnohem více, než jen samotná funkčnost. Může to mít přímý vliv i na náš pracovní výkon. Jinými slovy, když se cítíte dobře, zdá se, že den je o trochu jasnější / to znamená, že i slunce svítí jasnější než obvykle./ Na druhé straně nesprávná pracovní obuv výrazně snižuje Vaši výkonnost a nejedná se pouze o samotnou chůzi, nebo provádění fyzických úkolů. Je tu další neméně důležitý faktor, který se v nás všech účastní, pokud se cítíte nepříjemně a to je psychologický faktor. Je to jednoduché, protože pokud Vás Vaše pracovní obuv neustále trápí, budete se těžko soustředit, nebo dělat své úkoly nejlepší, jak víte. Navíc, pokud jste schopen pracovat v nepohodlné obuvi, zdá se, že si to od Vás vyžaduje větší úsilí v téměř vše o co se pokoušíte. Pokud jste někdy používali nepohodlnou pracovní obuv, pak budete velmi dobře vědět, jak nepříjemné to je. Obuv, která je vyrobena z nevhodných materiálů a nesprávných střihů se, jen velmi těžko ignoruje. Je to strašná myšlenka neustále uvažovat, že mám na nohách nepohodlnou obuv, ale bohužel se s tím setkáváme často.

Co dělá pracovní obuv a bezpečnostní pohodlnou?

Výběr materiálů je prvořadý. Toto je jedná ze základních chyb špatné pracovní obuvi. Obvykle já používám levné materiály, které nabízejí jen málo výhod. To způsobuje řetězovou reakci nepohodlí pro samotné zdraví a slabý výkon na pracovišti. Kvalitní pracovní obuv je navržena tak, aby poskytovala celodenní komfort, podporovala správné držení těla a zvyšovala všeobecný výkon. Mějte však na paměti, že aspekty jako podpora oblouku obuvi a šířka obuvi jakéhokoliv typu závisí na anatomie Vašich chodidel

Tlumící funkce a opora pracovní a bezpečnostní obuvi

Nedostatek odpružení pracovní obuvi je jedním z důležitých faktorů, které značně snižují pohodlí obuvi. Čím déle je budete nosit, tím více se Vaše paty, kotníky a boky vystavují přímému zatížení, to znamená, že obuv má nedostatečné tlumení Na druhé straně pracovní obuv s maximálním odpružením a absorbujícími materiály je pohodlnější na používání. Mezi podrážky Eva přinesly mimořádně účinný systém podpory a odpružení. I v konečném důsledku zvyšuje pohodlí nositele pracovní obuvi. Tlumící účinky, kromě toho, že jsou velmi ovlivňujícím faktorem, jsou také důležitým elementem ve sledování vaší výkonnosti. Něco tak jednoduché může způsobit obrovský rozdíl ve způsobu, jakým chodíte. Přiměřená pracovní obuv se bude chovat, jak Vás osobní asistent, výrazně zvýší a napraví Váš postoj. Vhodná obuv dělá víc, než jen oporu chodidla, může mít přímý vliv na kotníky, kolena, boky a dokonce já na páteř. S vhodnou pracovní obuví můžete mít přirozenější pozici. To nejenže udrží Vaši pracovní výkonnost, ale má i dlouhodobé zdravotní výhody. Polstrování pracovní a bezpečnostní obuvi je jedním z důležitých faktorů. Bez ohledu na typ práce, kterou děláte je důležité umístit určitou ochranu mezi nohy a povrch. Má to významnou roli při absorpci nárazů. Absorbce nárazů je vyžadována v určitých pracovních podmínkách. Dobré polstrování pracovní obuvi zajišťuje velkou ochranu Vašim nohám. Tato ochrana dále působí na kolena, boky protože náraz se nezastaví v patní části nohy. Pokud jste někdy pocítili naléhavou potřebu zout si pracovní obuv v práci, pak máte zkušenost s nedostatečným odpružením. Podpora obuvi a odpružení působí na více faktorů, než jen na pohodlí. Správná konstrukce obuvi poskytuje fyzické výhody a vylepšení a tyto funkce zvyšují efektivitu v práci. Možná Vám nebudou zajišťovat, že budete rychleji pracovat ale mají obrovský vliv na schopnost chodit a stát. Kromě tohoto mohou zlepšit celkové zdraví chodidel, což samozřejmě z dlouhodobého hlediska vede ke zvýšené efektivitě. Nepřiměřené zatížení použitím nevhodné pracovní obuv urychluje svalovou únavu. Čím více budete vystaven nárazům a svalovému stresu, tím rychleji se Vaše svaly unaví a tím může dojít ik pracovnímu úrazu. Prodyšnost pracovní a bezpečnostní obuvi v závislosti na Vašeho pracovního prostředí, může být tento faktor méně důležitý, ale na druhé straně může to být velmi důležité. i pro lidi, kteří pracují v poměrně větraném prostředí, může být pracovní obuv, která nemá prodyšnost celkem velkou překážkou a to zejména v prostředích, kde je horko / např. v kuchyních atd. /. Zablokování proudění vzduchu je omezující faktor způsobující následně i zdravotní problémy. V první řadě můžeme analyzovat důležitost prodyšnosti pracovní obuv. Bez ohledu, jakou práci vykonáváte zcela uzavřena obuv způsobuje, že si uchovává teplo. Pracovní obuv, která není vybavena síťovinou nebo není kožená a nemá zajištěnou cirkulaci vzduchu je způsobujícím faktorem pocení. Čím déle Vaše obuv udržuje teplo, tím rychleji a déle se Vám noha bude potit. Kromě toho má koncentrace tepla několik dalších důsledků. Například způsobuje, že Vaše nohy jsou mnohem náchylnější k podráždění, zvyšují možnost množení se bakterií uvnitř pracovní obuv a tím mohou způsobit další onemocnění chodidel. Jak již bylo zmíněno, vlhkost uvnitř nevětrané obuv je vhodným prostředím pro rozmnožování bakterií, které způsobují zápach. Zápachem se to nemusí ukončit, protože tyto bakterie spolu s vlhkých prostředím jsou dokonalou klimatem na tvorbu hub. Je to proto, že každá vlhkost v obuvi přitahuje bakterie a houby dokonale. Obecně řečeno, čím těžší je pracovní obuv, tím méně prodyšnosti to přináší. To je důvodem, proč sportovní obuv má tenký design.

Důležitým faktorem je i barva pracovní obuv. To je zvláště důležité, pokud Vaše pracovní obuv je černé barvy, protože tato barva absorbuje teplo. Prodyšnost je jedním z nejdůležitějších funkcí komfortnosti pracovní obuv a dá se přímo posuzovat na základě její schopnosti proudění vzduchu přes ni. Obecně platí, že horní část obuv a stélka jsou prvky přímo zodpovědné za prodyšnost. Použitím materiálů, jako je síťovina, dochází k podstatnému zvýšení proudění vzduchu v obuv. Navíc nedostatek proudění vzduchu může zcela zničit i tu nejlepší obuv. Pokud budou Vaše nohy podrážděné, kvůli koncentraci tepla se jejich jiné komfortní funkce rozplynou a budete se cítit určitě špatně. Doporučujeme hledat pracovní obuv, která obsahuje prodyšné materiály. Pro maximální účinnost by měly být prodyšné materiály umístěné hlavně v přední části chodidla, vnitřní části a jazykem v oblasti šněrování.

Flexibilita pracovní a bezpečnostní obuvi

Flexibilita je základem každého pohybu, který zahrnuje chůzi, skákání, ohýbání chodidla atd. Nedostatek flexibility se hlavně projevuje ve špatné kvalitě pohodlí ztráty účinnosti obecně. Pracovní obuv, která Vám neumožňuje správně se pohybovat v práci, není dobrá, protože to bude nejen velmi nepříjemné, ale Vás to zpomalí. Aby bylo možné vyrobit kvalitní pracovní obuv, musí být vyrobena z pružných materiálů. Flexibilita není jen o podrážce obuvi, neboť na první pohled se může zdát, že to je jediné místo, kde se obuv ohýbá. I horní materiály hrají důležitou roli v pružnosti obuvi. Pevná horní část obuvi může výrazně ovlivnit negativní pohyb na pracovišti. Nedostatek flexibility pracovní obuvi způsobuje nejen poškození materiálů obuvi, ale i zbytečné namáhání části Vaši nohou. Pozitivní flexibilita obuvi zahrnuje schopnost nohou ohnout se přirozeným způsobem. Toto ohýbání začíná v přední části nohy a vystupuje nahoru. Obuv, která nemá dostatek flexibility nemůže přirozeně ohýbat. Navíc vám to může poškodit chodidla. Pokud si myslíte, že něco takového můžete na pracovní obuvi ignorovat, tak si představte chůzi s úplně plochou a pevnou podrážkou, aniž by se ohýbala. Navíc lidé, kteří mají problémy s chůzí trpí nejvíce z obuvi bez flexibility. Je to proto, že flexibilita přímo souvisí s podporou celého těla. Závěrem je evidentní, že nedostatek flexibility v pracovní obuvi zvyšuje množství stresu u uživatele.

Hmotnost pracovní a bezpečnostní obuvi

Hmotnost pracovní obuvi je často podhodnocena lidmi, kteří mají stojící zaměstnání. Hmotnost zpočátku nemusí vypadat jako vážný problém. Čím déle budete používat špatnou pracovní obuv, tím větší dopad to bude na Vás mít. Těžká a nevhodná obuv se stane Vašim nepřítelem hlavně při chůzi. Na druhé straně lehčí pracovní obuv zvyšuje dlouhodobí komfort.

Hlavním faktorem ovlivňujícím hmotnost bot jsou materiály. Obvykle nejtěžším prvkem obuvi je mezipodešev. I když je důležité držet se minimalistického přístupu, je důležité zachovat kvalitu materiálů. Minimalistické materiály jsou lehčí, ale také méně odolné, než tlustší materiály. Nabízejí také menší ochranu. Vrchní část pracovní obuvi je mnohem lehčí, když je složená z materiálů, jako síťovina a nylon. Kůže je mnohem těžší, ale také poskytuje vyšší ochranu. Z toho důvodu ideální složení pracovní obuv spočívá v kombinaci tenkých a lehkých materiálů a pevných materiálů, které poskytují pevnost a strukturu. Alternativní některé syntetizované materiály dodávají vlastnosti odolných materiálů. Při koupi pracovní a bezpečnostní obuvi doporučujeme hledat materiály, jako je termoplastický polyuretan / TPU / s vlastnostmi lepšími než je kaučuk. Ethyl-vinylacetát / EVA / je další populární směsí, která slouží na výrobu pracovní obuvi. Eva podrážky jsou nejen mnohem efektivnější než tradiční, ale také váží mnohem méně. Syntetické materiály se používají spíše v hustotě jako objemu.

Abychom zkompletovali informace ohledně výběru vhodné pracovní obuvi, tak můžeme říci, že dobrá pracovní a bezpečnostní obuv je ta, která je přesně vhodná do Vašeho pracovního prostředí, splňuje všechny funkční, komfortní a estetické vlastnosti.

Pracovní den je na konci, pokud jsou Vaše nohy bolavé, pak máte určitě nesprávnou pracovní obuv, na opačné straně, pokud jsou Vaše nohy neubolené, nepochybně víte, že máte vhodnou pracovní obuv.

Často kladené otázky o pracovní a bezpečnostní obuvi

Otázka: Jak odolná je pracovní obuv?

Odpověď: Jsou odolné tak, jako ostatní druhy obuvi. Mějte na paměti, jak často budete obuv používat, to je v konečném důsledku to, co rozhoduje, jak rychle se ukončí životnost obuvi. Životnost obuvi při používání 5krát týdně by měla dosáhnout 2 roky a více v závislosti na typu práce, jaký provádíte.

Otázka: Kde nakupovat pracovní obuv?

Odpověď: Dobrou volbou jsou maloobchodní prodejny, ale i elektronické nakupování. Doporučujeme nakupovat na www.obuvdoroboty.sk kde najdete rozmanitý sortiment a obvykle za mnohem lepší cenu. Váš nákup je chráněn.

Otázka: Jaké pracovní doplňky bych si měl koupit?

Odpověď: Vybírejte si podle typu práce a aktivit, které zahrnuje.

Otázka: Měl bych si koupit pracovní obuv s plochou podrážkou nebo vyvýšenou?

Odpověď: Ploché podrážky nenabízejí tolik odpružení. Přesto to neznamená, že ploché boty jsou špatné, je to záležitost preference a pracovního oblečení.

Otázka: Jaká má být vložka v pracovní obuvi?

Odpověď: nejoptimálnější je taková, která se přizpůsobí noze a vytváří pohodový zážitek.

Otázka: Mohu v práci používat sportovní obuv:

Odpověď: Sportovní obuv má vlastnosti, jako pružnost, tlumení nárazů a odpružení. Jsou to vlastnosti rozhodující pro pohodlí, ale sportovní obuv nesplňuje ochrannou funkci před pracovními riziky a zásadami ochrany zdraví a života na pracovišti.

autor: Ing. Mikuláš Cina

https://www.obuvdoroboty.sk/pracovna-obuv-poradna/kriteria-najlepsej-pracovnej-obuvi/